Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 i7-1165G7/ 16GB/ SSD 1.0TB M.2 NVMe/ 15.6″ Full HD

51.490,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категорија

Започни наплата со iute
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: ThinkPad E15 Gen 2
PN: 20TD001QRI
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD IPS
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i7-1165G7
Фамилија: i7-1165G7
Фреквенција: 2.8GHz to 4.7GHz
Број на јадра: 4/ 8
Кеш меморија: 12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0 TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel Iris Xe Graphics functions as UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 45 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,7 kg
Ширина (mm): 365
Длабочина (mm): 240
Висина (mm): 189

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ