Lenovo Thinkpad T15g G2 i9-11950H/ 32GB/ SSD 512GB/ RTX3080 16GB/ 15.6″ UHD IPS/ Windows 11 Pro

139.990,00 ден

Гаранција: 12 месеци

Категории ,
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: ThinkPad T15g G2
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 3840 x 2160
Екран на допир: /
Тип: IPS 100% Adobe RGB
HD: Ultra HD, Dolby Vision, DisplayHDR 400
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i9
Фамилија: i9-11950H
Фреквенција: 2.6GHz to 5.0GHz
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 24 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 16GB VRAM
Меморија на графичка картица: 16GB VRAM

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard): Да

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата:
Капацитет на батеријата (Wh): 94Whr

Тежина и димензии

Тежина: 2.87 kg
Ширина (mm): 375
Длабочина (mm): 252
Висина (mm):

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Win 11 Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ