Lenovo V14 G2 ITL i3-1115G4/ 8GB/ 256GB NVMe/ 14″ Full HD

29.950,00 ден

Категорија
Погледни кошничка

Опис

Бренд: Lenovo
Модел: V14 G2 ITL
PN: 82KA001TRM
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Black

Екран

Дијагонала: 14″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип:
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel Core i3
Фамилија: i3-1115G4
Фреквенција: 1.7GHz to 4.1GHz
Број на јадра: 2 / 4
Кеш меморија: 6 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 Mhz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: 1
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 1
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 3 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 38 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1.6 kg
Ширина (mm): 324
Длабочина (mm): 215
Висина (mm): 199

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: /

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ