Препорачано

LG 27MP59G-P 27″ 75Hz 1ms Full HD IPS Gaming Monitor

7.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Опис

Бренд: LG
Модел: 27MP59G-P
PN:
Тип на производ: Монитор

Екран

Дијагонала (“): 27″
Осветлување: 250 cd/m²
Резолуција: 1920×1080
Време на реакција: 5ms (GtG at Faster), 1ms MBR
HD тип: Full HD
Технологија: IPS
Контраст (типично): 1000:1
Динамичен контраст: 1000:1 (Typ.)
Фреквенција на освежување: 75Hz
Агол на гледање: 170° vertical
160° horizontal
Број на бои: 16.7 M

Мултимедија

Вградени звучници: /
Вградена камера: /

Дизајн

Боја на производот: Црна

Приклучоци

HDMI: 1
VGA: /
DVI: 1
DisplayPort: 1
Вграден USB разделник: /
Излез за слушалки: 1

Повеќе за производот…