Mediacom SmartPad IYO 7″ 3G Tablet

Препорачано

Mediacom SmartPad IYO 7″ 3G Tablet

3.580,00 ден

Категорија:
  • Опис

Опис

Дизајн

Боја на производот: Бела
Читач на отпечатоци (Fingerprint reader): НЕ

Дисплеј

Дијагонала (“): 7
Резолуција на дисплејот: 1024 x 600
Тип на Дисплеј: IPS

Процесор

Фреквенција на процесор: 1.3GHz
Фамилија на процесорот: MediaTek
Модел на процесорот: MediaTek MT8321
Број на јадра на процесорот: 4

Меморија, Медиуми

Работна мемoрија (RAM): 2 GB
Капацитет на интерната меморија (GB): 16 GB
Компатибилни мемориски картички: microSD
Max големина на мемориската картичка (GB): 128 GB

Камера

Тип на задна камера: единечна
Блиц на задна камера: ДА
Резолуција на задната камера: 2.0 MP
Резолуција на втората задна камера: /
Тип на предна камера: Единечна
Блиц на предна камера: Не
Резолуција на предната камера: 0.3 MP
Режими на снимање на видео:

Мрежа

WI-FI: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
3G: ДА
4G: НЕ
Тип на SIM картичка: x1 micro SIM
Bluetooth: 4.0
3G подржани фреквенции: WCDMA/HSPA+: 900/2100MHz
4G подржани фреквенции: /
Near Field Communication (NFC): НЕ
IR Blaster (инфра ред): НЕ
GPS GPS / A-GPS

Порти и Интерфејси

Тип на USB конектор: microUSB
USB верзија: 2.0
Конектор за слушалки: ДА

Софтвер

Платформа: Android
Верзија: 8.1

Батерија

Технологија на батеријата: Li-poly
Капацитет на батерија (mAh): 2200 mAh
Отстранлива батерија: Не

Тежина и димензии

Тежина: 270 gr
Ширина (mm): 192.5
Длабочина (mm): 8.9
Висина (mm): 108.2

Содржина на пакување

Вклучени кабли: Micro usb
Вклучен AC адаптер: 10W
Слушалки: /
Заштитна футрола: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: