Препорачано

PC HP OMEN 25L GT12-1004nh i5-11400/ 16GB/ NVMe 512GB/ RTX 3060Ti 8GB

64.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: HP
Модел: OMEN 25L Desktop
PN: 4N0W0EA
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  Z590H

Процесор

Модел: Intel Core i5-11400
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 2.6 GHz (up to 4.4GHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 12 МВ

Меморија

Капацитет (GB): 16
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: Realtek 802.11a/b/g/n/ac (2×2) Wi-Fi® and Bluetooth® 5 combo
Ethernet LAN: Integrated 10/100/1000 GbE LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ