PowerCube G3130 Phoenix G10 LE i3-10100F/ 16GB DDR4/ SSD 256GB/ 1.0TB/ RX 550 4GB

26.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3130 Phoenix G10 LE
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H410

Процесор

Модел: Intel Core i3-10100F
Фамилија:  i3-10100F
Фреквенција: 3.60 GHz(up to 4.30GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 6 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX 550 4GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB 128bit

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 450W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /
Слушалки: /
Камера: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ