PowerCube G3130 Phoenix G10S i3-10100F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GTX 1650 Super 4GB Gaming

-14%

PowerCube G3130 Phoenix G10S i3-10100F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GTX 1650 Super 4GB Gaming

36.990,00 ден 31.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3130 Phoenix G10S
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H410

Процесор

Модел: Intel Core i3-10100F
Фамилија: Core I3
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo:4.60 GHz)
Број на јадра: 4/ 8
Кеш меморија: 6 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1TB
Капацитет на SSD: 240GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX 1650 Super 4GB Gaming
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: