PowerCube G3130 Phoenix G12 i3-12100F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ GTX1650 4GB

31.490,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Започни наплата со iute
Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3130 Phoenix G12
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H610

Процесор

Модел: Intel Core i3
Фамилија: Core i3-12100F
Фреквенција: 3.3 GHz (Boost Clock 4.3GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 500 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ