PowerCube G3130 Phoenix G8 i3-8100/ 8GB/ 1TB/ GeForce 1050Ti-4GB/ DVD-RW

PowerCube G3130 Phoenix G8 i3-8100/ 8GB/ 1TB/ GeForce 1050Ti-4GB/ DVD-RW

29.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3130 Phoenix G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core I3-8100
Фамилија: Core I3
Фреквенција: 3.6 GHz
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 6MB

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1050Ti
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: