PowerCube G3130 Phoenix G9 i3-9100F/ 8GB DDR4/ SSD 120GB/ 1.0TB/ GTX1050Ti 4GB

PowerCube G3130 Phoenix G9 i3-9100F/ 8GB DDR4/ SSD 120GB/ 1.0TB/ GTX1050Ti 4GB

30.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3130 Phoenix G9
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core i3
Фамилија: i3-9100F
Фреквенција: 3.6 GHz (Turbo:4.2 GHz)
Број на јадра: 4 / 4
Кеш меморија: 6 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD, HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0TB
Капацитет на SSD: 120 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1050Ti
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: