PowerCube G3150 Black Mamba G9 RX i5-9400F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX580 8GB

-10%

PowerCube G3150 Black Mamba G9 RX i5-9400F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX580 8GB

41.990,00 ден 37.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Black Mamba G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core I5-9400F
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo:4.10 GHz)
Број на јадра: 6/ 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX580 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+ BRONZE

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: