Препорачано

PowerCube G3150 Phoenix G10 i5-10400F/ 16GB DDR4/ NVMe 256GB/ 1.0TB/ GTX1650 4GB

46.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i5-10400F
Фамилија:  i5-10400F
Фреквенција: 2.90 GHz(up to 4.30GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: NVMe 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /
Слушалки: /
Камера: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ