PowerCube G3150 Phoenix G11 i5-11400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ GTX1650 4GB

39.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3150 Phoenix G11
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H510

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија:i5-11400F
Фреквенција:2.6 GHz (Turbo:4.4 GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:12 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB):16GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:TUF Gaming GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Тастатура:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ