PowerCube G3150 Phoenix G8 i5-8400/ 8GB/ 1TB/ GeForce 1650-4GB/ DVD-RW

-6%

PowerCube G3150 Phoenix G8 i5-8400/ 8GB/ 1TB/ GeForce 1650-4GB/ DVD-RW

34.990,00 ден 32.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  H310

Процесор

Модел: Intel Core I5-8400
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.80 GHz (Turbo 4.00 GHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):  1.0 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1650
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  600 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: