PowerCube G3150 Phoenix G9 SE i5-9400F/ 8GB DDR4/ SSD 480GB/ GTX1650 4GB

-14%

PowerCube G3150 Phoenix G9 SE i5-9400F/ 8GB DDR4/ SSD 480GB/ GTX1650 4GB

35.990,00 ден 30.990,00 ден

Категории: , ,
  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360

Процесор

Модел: Intel Core I5-9400F
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo:4.10 GHz)
Број на јадра: 6/ 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 480GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: