PowerCube G3150 Phoenix G9S i5-9400F/ 8GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GTX 1650-4GB Super/ 500W

Препорачано
-10%

PowerCube G3150 Phoenix G9S i5-9400F/ 8GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ GTX 1650-4GB Super/ 500W

39.990,00 ден 35.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3150 Phoenix G9S
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H310

Процесор

Модел: Intel Core I5 9400F
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo 4.10 GHz)
Број на јадра: 6 / 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1650 Super
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80 Plus

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: