PowerCube G3160 Phoenix G10 i5-10400F/ 16GB DDR4/ SSD 512GB/ RX6500XT 4GB

39.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3160 Phoenix G10
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H510

Процесор

Модел:Intel Core i5-10400F
Фамилија:Core I5
Фреквенција:2.90 GHz (Turbo:4.30 GHz)
Број на јадра:6/ 12
Кеш меморија:12 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:512GB

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:Radeon RX6500XT
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ