PowerCube G3160 Phoenix G12 i5-12400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ RX 6500XT 4GB

46.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3160 Phoenix G12
PN:
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:H610

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија: i5-12400F
Фреквенција:2.50 GHz (Turbo 4.40 GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:18 MB

Меморија

Капацитет (GB):16 GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:AMD Radeon RX6500XT
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:/

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ