PowerCube G3170 Black Mamba 2.0 G9 RX i7-9700F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX580 8GB

Препорачано
-9%

PowerCube G3170 Black Mamba 2.0 G9 RX i7-9700F/ 16GB DDR4/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX580 8GB

56.990,00 ден 51.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3170 Black Mamba 2.0 G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360

Процесор

Модел: Intel Core I7-9700F
Фамилија: Core I7
Фреквенција: 3.00 GHz (Turbo:4.70 GHz)
Број на јадра: 8 / 8
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX580 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+ Silver

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: