Препорачано

PowerCube G3170 Phoenix G10 i7-10700F/ 16GB DDR4/ NVMe 256GB/ 1.0TB/ GTX1650 Super 4GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3170 Phoenix G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: Core i7-10700F
Фреквенција: 2.9 GHz (Turbo:4.8 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650 Super
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ