PowerCube G3170 Phoenix G7 SS i7-7700/ 8GB/ SSD 240GB/ 1TB/ GeForce 1050Ti/ 500W

PowerCube G3170 Phoenix G7 SS i7-7700/ 8GB/ SSD 240GB/ 1TB/ GeForce 1050Ti/ 500W

44.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3170 Phoenix G7 SS
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: H110M

Процесор

Модел: Intel Core i7-7700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 3.60 GHz (up to 4.20 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 8 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 8
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1 TB
Капацитет на SSD: 240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1050Ti
Модел на интегрирана графичка картица: Intel HD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: