PowerCube G3230 Phoenix G9 i3-9100F/ 8GB DDR4/ SSD 120GB/ 1.0TB/ 1050Ti-4GB/ DVD-RW

Препорачано
-9%

PowerCube G3230 Phoenix G9 i3-9100F/ 8GB DDR4/ SSD 120GB/ 1.0TB/ 1050Ti-4GB/ DVD-RW

32.990,00 ден 29.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3230 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360M

Процесор

Модел: Intel Core I3 9100F
Фамилија: Core I3
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo 4.20 GHz)
Број на јадра: 4 / 4
Кеш меморија: 6 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 120 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1050Ti OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: