Препорачано

PowerCube G3250 Arctic Killer G12 i5-12400F/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX3060Ti 8GB/ Wi-Fi 6

66.990,00 ден

Гаранција 24 месеци.

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Arctic Killer G12
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B660 Wi-Fi 6

Процесор

Модел: Intel 5
Фамилија: i5-12400f
Фреквенција: 3.8 GHz (Boost Clock 4.6GHz)
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16GB (2x 8GB)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3060 Ti 8GB OC White
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ