PowerCube G3250 Cyclops G12 i5-12400F/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX3060 12GB

69.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3250 Cyclops G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B660

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија:Core i5-12400F
Фреквенција:2.5 GHz (Boost Clock 4.4GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:18 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):16GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:RTX3060 OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:12GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:650W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ