PowerCube G3250 Ice Dragon G11 i5-11600KF/ 16GB/ NVMe 512GB/ 1.0TB HDD/ RTX3060 12GB

79.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Ice Dragon G11
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B560

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-11600KF
Фреквенција: 3.9 GHz (Boost Clock 4.9GHz)
Број на јадра: 6/12
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1TB
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3060 12GB OC
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  650W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ