Препорачано

PowerCube G3250 Phoenix G10 i5-10400F/ 16GB DDR4/ NVMe 256GB/ 1.0TB/ GTX1660 Super 6GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-10400F
Фреквенција: 2.9 GHz (Turbo:4.3 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1660 Super OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /
Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: i5-10400F
Фреквенција: 2.9 GHz (Turbo:4.3 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0TB
Капацитет на SSD: 256 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1660 OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ