PowerCube G3250 Phoenix G10 i5-10400F/ 16GB/ NVMe 250GB/ 1TB/ GTX1660 Super 6GB

-13%

PowerCube G3250 Phoenix G10 i5-10400F/ 16GB/ NVMe 250GB/ 1TB/ GTX1660 Super 6GB

54.990,00 ден 47.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B460

Процесор

Модел: Intel Core i5-10400F
Фамилија: i5-10400F
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo 4.30 GHz)
Број на јадра: 6 / 12
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 250 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1660 Super Gaming
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+ SILVER ECOVA Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: