PowerCube G3250 Phoenix G11 LE i5-11400F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ RTX2060 6GB

45.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G11 LE
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B560

Процесор

Модел: Intel Core i5-11400F
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.60 GHz (Turbo:4.40 GHz)
Број на јадра: 6/ 12
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz HyperX

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 500GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX2060 6GB OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6 192bit

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ