PowerCube G3250 Phoenix G12 i5-12400F/ 16GB DDR4/ NVMe 512GB/ RTX2060 6GB

59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3250 Phoenix G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:B660

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија:i5-12400F
Фреквенција:2.5 GHz (Turbo:4.4 GHz)
Број на јадра:6 / 12
Кеш меморија:18 MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):
Капацитет на SSD:512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX 2060 OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:650W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Тастатура:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ