PowerCube G3250 Phoenix G8 i5-8400/ 16GB/ SSD 240 M2/ 2TB/ GTX 1660 Ti 6GB/ 750W/ DVD-RW

PowerCube G3250 Phoenix G8 i5-8400/ 16GB/ SSD 240 M2/ 2TB/ GTX 1660 Ti 6GB/ 750W/ DVD-RW

56.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z370

Процесор

Модел: Intel core I5 8400
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.80 GHz (Turbo 4.00 GHz)
Број на јадра: 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M.2 SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2 TB
Капацитет на SSD: 240 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GTX 1660 Ti Gaming OC
Модел на интегрирана графичка картица:  Intel® UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 6 GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  750 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: