PowerCube G3250 Phoenix G9 i5-9400F/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1TB/ GTX1660 Super 6GB

Препорачано

PowerCube G3250 Phoenix G9 i5-9400F/ 16GB/ NVMe 256GB/ 1TB/ GTX1660 Super 6GB

50.990,00 ден 46.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B360

Процесор

Модел: Intel Core I5 9400F
Фамилија: Core I5
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo 4.10 GHz)
Број на јадра: 6 / 6
Кеш меморија: 9 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 256 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeFrorce GTX1660 Super 6GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6 GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: