PowerCube G3250 Phoenix G9 i5-9600K/ 16GB/ 256GB NVMe/ 2TB/ RTX 2060 6GB OC/ 750W Gold

PowerCube G3250 Phoenix G9 i5-9600K/ 16GB/ 256GB NVMe/ 2TB/ RTX 2060 6GB OC/ 750W Gold

64.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3250 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z370

Процесор

Модел: Intel Core i5-9600K
Фамилија: Core i5
Фреквенција: 3.70 GHz (up to 4.60 GHz)
Број на јадра: 6 / 6
Кеш меморија: 9 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 16 (2 x 8)
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M2 NVMe / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2 TB
Капацитет на SSD: 256 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 2060 OC GDDR6
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 6 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W GOLD

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: