Препорачано

PowerCube G3270 Commander G10 i7-10700F/ 16GB DDR4/ NVMe 512GB/ 2.0TB/ GTX1660 Super 6GB

79.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Commander G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z490

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-10700F
Фреквенција: 2.9 GHz (Turbo:4.8 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2.0TB 7200rpm
Капацитет на SSD: 512 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1660 Super OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 700W 80+ Silver Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ