Препорачано

PowerCube G3270 Commander G11 i7-11700F/ 16GB DDR4/ NVMe 512GB/ 1.0TB/ RTX3060 12GB

83.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Commander G11
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B560

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-11700F
Фреквенција: 2.5 GHz (Turbo:4.9 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 512GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX3060 12GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 12GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 650W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Тастатура: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ