Препорачано

PowerCube G3270 Commander G12 i7-12700KF/ 32GB DDR4/ NVMe 1.0TB/ RTX3060Ti 8GB OC

114.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3270 Commander G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:Z690

Процесор

Модел:Intel Core i7
Фамилија:i7-12700KF
Фреквенција:2.7 GHz (Turbo: 5.0 GHz)
Број на јадра:8P + 4E / 20
Кеш меморија:25 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):32 GB (2x16GB)
Тип:DDR4
Брзина (фреквенција):3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:1.0TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:RTX3060Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:750W 80+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Тастатура:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ