PowerCube G3270 Phoenix G10 i7-10700/ 16GB/ NVMe 250GB/ 1TB/ RTX2060 6GB

-13%

PowerCube G3270 Phoenix G10 i7-10700/ 16GB/ NVMe 250GB/ 1TB/ RTX2060 6GB

77.990,00 ден 67.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G10
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z490

Процесор

Модел: Intel Core i7-10700
Фамилија: i7-10700
Фреквенција: 2.90 GHz (Turbo 4.80 GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 250 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 2060
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 700W 80+ SILVER ECOVA Modular

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: