PowerCube G3270 Phoenix G11 i7-11700F/ 16GB DDR4/ NVMe 500GB/ GTX 1660Ti 6GB OC

44.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци.

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G11
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: B560

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: Core i7-11700F
Фреквенција: 2.5 GHz (Boost Clock 4.9GHz)
Број на јадра: 8 / 16
Кеш меморија: 16 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 500 GB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce 1660Ti OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 6GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /