PowerCube G3270 Phoenix G7 i7 7700/ 16GB/ SSD 240GB/ 1TB/ GTX 1070 8GB OC/ 750W/ DVD-RW

Препорачано
-18%

PowerCube G3270 Phoenix G7 i7 7700/ 16GB/ SSD 240GB/ 1TB/ GTX 1070 8GB OC/ 750W/ DVD-RW

72.990,00 ден 59.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G7
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z270

Процесор

Модел: Intel Core i7-7700
Фамилија: Core i7
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo 4.20 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 8 MB SmartCache

Меморија

Капацитет (GB): 16
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција):

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD:  240 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: nVIDIA GTX 1070 OC
Модел на интегрирана графичка картица: Intel HD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR5

Оптички диск

Тип на оптички уред: DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit LAN

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: