PowerCube G3270 Phoenix G9 i7-9700K/ 32GB/ SSD 1.0TB M2/ 2TB/ RTX 2080 8GB Super/ 1200W

PowerCube G3270 Phoenix G9 i7-9700K/ 32GB/ SSD 1.0TB M2/ 2TB/ RTX 2080 8GB Super/ 1200W

124.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z390

Процесор

Модел: Intel Core I7-9700K
Фамилија: Core I7
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo:4.90 GHz)
Број на јадра: 8 / 8
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M.2 SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2.0 TB
Капацитет на SSD: 1.0 TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 2080 8GB Super
Модел на интегрирана графичка картица: Intel UHD Graphics 630
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 1200 W

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Повеќе за производот…

Додадовте продукт во кошничка: