PowerCube G3270 Phoenix G9 SE i7-9700F/ 16GB/ 512GB NVMe/ 1TB/ RTX 2060S 8GB

PowerCube G3270 Phoenix G9 SE i7-9700F/ 16GB/ 512GB NVMe/ 1TB/ RTX 2060S 8GB

79.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Phoenix G9 SE
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z390

Процесор

Модел: Intel Core I7-9700F
Фамилија: Core I7
Фреквенција: 3.0 GHz (Turbo:4.70 GHz)
Број на јадра: 8 / 8
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: M.2 SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: GeForce RTX 2060 8GB Super
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750 W Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

Додадовте продукт во кошничка: