PowerCube G3290 Phoenix G10 i9-10900F/ 32GB/ NVMe 512GB/ 2TB/ RTX 3070 8GB OC

149.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3290 Phoenix G10
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z490

Процесор

Модел: Intel Core i9
Фамилија: Core i9-10900F
Фреквенција: 2.8 GHz (Turbo:5.2 GHz)
Број на јадра: 10 /20
Кеш меморија: 20 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD / HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2 TB
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3070 OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ