Препорачано

PowerCube G3350 Phoenix G11 i5-11600KF/ 32GB DDR4/ NVMe 1.0TB/ RTX3060Ti 8GB

114.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Во кошничка

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3350 Phoenix G11
PN: /
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z590

Процесор

Модел: Intel Core i5
Фамилија: Core I5-11600KF
Фреквенција: 3.9 GHz (Turbo:4.9 GHz)
Број на јадра: 6 /12
Кеш меморија: 12 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 1.0 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3060TI OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 750W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ