PowerCube G3350 Phoenix G12 i5-12600KF/ 32GB DDR5/ NVMe 2.0TB/ RTX3070Ti 8GB

152.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3350 Phoenix G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:Z690

Процесор

Модел:Intel Core i5
Фамилија:Core i5-12600KF
Фреквенција:2.8 GHz (Boost Clock 4.9GHz)
Број на јадра:6P + 4E / 16
Кеш меморија:20 MB Intel Smart Cache

Меморија

Капацитет (GB):32 GB (2x16GB)
Тип:DDR5
Брзина (фреквенција):6000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:2 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:RTX3070Ti
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:8GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:750W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ