PowerCube G3370 Arctic Storm G11 i7-11700KF/ 32GB DDR4/ NVMe 2x 1.0TB/ RTX3070Ti 8GB

PowerCube G3370 Arctic Storm G11 i7-11700KF/ 32GB DDR4/ NVMe 2x 1.0TB/ RTX3070Ti 8GB

167.990,00 ден

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3270 Arctic Storm G11
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z590

Процесор

Модел: Intel Core i7
Фамилија: i7-11700KF
Фреквенција: 3.6 GHz (Boost Clock 5.0GHz)
Број на јадра: 8/16
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3600 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 2 x 1.0 TB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: RTX 3070Ti 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /

Оптички диск

Тип на оптички уред:  /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:  750W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: