Препорачано

PowerCube G3370 Black Dragon G12 i7-12700KF/ 32GB DDR5/ NVMe 2.0TB/ RTX3080 12GB OC

184.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

Погледни кошничка

Опис

Бренд:PowerCube
Модел:G3370 Black Dragon G12
PN:/
Тип на производ:Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:Z690

Процесор

Модел:Intel Core i7
Фамилија:i7-12700KF
Фреквенција:2.7 GHz (Turbo: 5.0 GHz)
Број на јадра:8P + 4E / 20
Кеш меморија:25 MB

Меморија

Капацитет (GB):32 GB (2x16GB)
Тип:DDR5
Брзина (фреквенција):6000 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):/
Капацитет на SSD:2 TB M.2 NVMe

Графика

Дискретна графичка картица:Да
Интегрирана графичка картица:/
Модел на дискретна графичка картица:GeForce RTX 3080 Gaming OC
Модел на интегрирана графичка картица:/
Меморија на графичка картица:12GB OC

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi:/
Ethernet LAN:Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување:850W 80+ Gold

Софтвер

Инсталиран оперативен систем:/

Додатоци

Тастатура:/
Глушец:/

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ