PowerCube G3370 Phoenix G9 i7-9700KF/ 32GB/ NVMe 512GB/ 2TB/ RTX2080 Super 8GB

PowerCube G3370 Phoenix G9 i7-9700KF/ 32GB/ NVMe 512GB/ 2TB/ RTX2080 Super 8GB

114.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G3370 Phoenix G9
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: Z390

Процесор

Модел: Intel Core I7 9700KF
Фамилија: Core I7
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo 4.90 GHz)
Број на јадра: 8 / 8
Кеш меморија: 12 MB

Меморија

Капацитет (GB): 32 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD/HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 2.0 TB
Капацитет на SSD: 512 GB NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: VGA GeFrorce RTX2080 Super 8GB
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 8 GB GDDR6

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 700W 80+ Silver

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: