PowerCube G4130 Chimera G8 Ryzen 3 2200G/ 8GB/ 1.0TB/ RX560 OC 4GB/ DVD-RW

Препорачано
-14%

PowerCube G4130 Chimera G8 Ryzen 3 2200G/ 8GB/ 1.0TB/ RX560 OC 4GB/ DVD-RW

28.990,00 ден 24.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4130 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча:  A320M

Процесор

Модел:  AMD Ryzen 3 2200G
Фамилија: Ryzen 3
Фреквенција: 3.5 GHz (Boost Clock 3.7GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 4 MB

Меморија

Капацитет (GB):  8 GB
Тип:  DDR4
Брзина (фреквенција):  2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање:  HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD):  1.0 TB
Капацитет на SSD: /

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX 560 OC
Модел на интегрирана графичка картица: Radeon Vega 8
Меморија на графичка картица:  4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред:  DVD-RW

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 600W 85+ Bronze

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: