PowerCube G4130 Chimera G8 Ryzen 3 2300X/ 8GB/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX560 OC 4GB

Препорачано
-11%

PowerCube G4130 Chimera G8 Ryzen 3 2300X/ 8GB/ SSD 240GB/ 1.0TB/ RX560 OC 4GB

26.990,00 ден 23.990,00 ден

Гаранција: 24 месеци

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4130 Chimera G8
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320M

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 2300X
Фамилија: Ryzen 3
Фреквенција: 3.5 GHz (Boost Clock 4 GHz)
Број на јадра: 4
Кеш меморија: 8 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2666 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD, HDD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): 1.0 TB
Капацитет на SSD: 240GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: /
Модел на дискретна графичка картица: Radeon RX 560 OC
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица:  4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 85+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: