PowerCube G4130 Chimera G9N Ryzen 3 3100/ 8GB/ SSD 480GB/ GTX1650 4GB

-13%

PowerCube G4130 Chimera G9N Ryzen 3 3100/ 8GB/ SSD 480GB/ GTX1650 4GB

31.990,00 ден 27.990,00 ден

  • Опис

Опис

Бренд: PowerCube
Модел: G4130 Chimera G9N
PN:
Тип на производ: Персонален компјутер
Чипсет на матична плоча: A320

Процесор

Модел: AMD Ryzen 3 3100
Фамилија: Ryzen 3 3100
Фреквенција: 3.60 GHz (Turbo 3.90 GHz)
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 16 MB

Меморија

Капацитет (GB): 8 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 3200 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 480 GB

Графика

Дискретна графичка картица: Да
Интегрирана графичка картица: Не
Модел на дискретна графичка картица: GeForce GTX1650
Модел на интегрирана графичка картица: /
Меморија на графичка картица: 4 GB

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Wi-Fi: /
Ethernet LAN: Gigabit Ethernet

Напојување

Реална моќност на напојување: 500W 80+

Софтвер

Инсталиран оперативен систем: /

Додатоци

Тастатура: /
Глушец: /

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Додадовте продукт во кошничка: